Niemcy z lotu ptaka

Jak zdążyłam się już Państwu pochwalić, nie mam ostatnio zajęć z niemieckiego, ale nie oznacza to bynajmniej, że straciłam kontakt z językiem (albo, co grosza, że nasza ulubiona seria pogadanek o germańskiej mowie – „Na niemieckim jarmarku” – zawiśnie smutno na kołku). O nie, nie. Wręcz przeciwnie: teraz, kiedy mam wolne wszystkie poniedziałkowe wieczory, mogę poswięcić parę chwil na… kontakt z germańska mową.

Już niebawem kolejny odcinek „Na niemieckim jarmarku” (wiem, że Państwo nie może się doczekać), ale póki co koniecznie muszę Wam polecić serię fantastycznie nakręconych filmów Deutschland von oben (Niemcy widziane z góry), które w ostatnich tygodniach podglądam po małym kawałku. „Deutschland von oben” to seria 6-ciu filmów dokumentalnych o niemieckich miastach – o tym, jak powstawaly i jakie są obecnie, o faunie w Niemczech i najnowszych badaniach biologów nad nią. Podczas każdego z odcinków kamera odwiedza kilka miejsc – każde malownicze i ciekawe. Wszystkie oglądamy z lotu ptaka (aus der Perspective der Vögel).

Seria wciąga równie mocno, co dokumenty BBC. Zaraz po obejrzeniu pierwszego odcinka będziecie chcieli się wybrać za naszą zachodnią granicę. Nawet brak polskich czy angielskich napisów pod obrazem nie będzie Wam przeszkadzał.

Miłych wrażeń!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s