Inauguracja sezonu

Uwaga, uwaga: ostrzegam kochanych Czytelników, że sezon rowerowy został rozpoczęty.

Oczywiście, podobnie jak w zeszłym roku, od teraz przez długie miesiące zamierzam Was zamęczać raportami z treningów 😀 Tym bardziej, że w tym roku postanowiłam wziąć udział w dwóch rajdach 🙂 Ale od początku.

Ponieważ zima w tym roku dopisała,treningi zaczynam późno i dlatego pierwszy rajd – który odbędzie się już 10 maja – będzie w moim wypadku liczył zaledwie 25 mil. To co prawda malutko (jak na rajd rowerowy), ale tym razem liczy się nie dystans, a niesamowity cel i zbierane na niego fundusze.

Studiując program charytatywnych jazd rowerowych na 2015, natknęłam się mianowicie na rajd organizowany na rzecz Fundacji Willow.

Po odwiedzeniu strony www i obejrzeniu kilku zrobionych przez Fundację krótkich filmów video opowiadajacych o dzialalności Willow, postanowiłam, że muszę dorzucić swoją cegiełkę. Fundacja organizuje bowiem tzw. Dni Specjalne dla dorosłych ludzi mierzących się z przewlekłą albo nieuleczalną chorobą (między innymi rakiem). Każdy Specjalny Dzien jest organizowany indywidualnie dla chorego i jego rodziny. A ponieważ każda osoba jest inna i ma inne marzenia i pasje, Willow przygotowuje coś niezwykłego i cennego dla tej wlaśnie osoby i jej najbliższych, dającego niesamowite przeżycia i piękne wspomnienia, które zostaną z obdarowanym po wyjściu z choroby albo w pamięci jej/jego rodziny po odejściu chorego.

Jak mowią podopieczni Fundacji: „Everyone has to have something good to look forward to”, zwłaszcza w ciężkim okresie dlugotrwałego leczenia – i to wlaśnie daje im Willow.

Jak widzicie, kochani, czas zakasać rękawy. Po cichu obmyślam też niecny plan popelnienia jakichś wypieków celem zebrania jak największej sumy sponsoringu. O postępach będę, oczywiście, informować Was na bieżąco.

A drugi rajd dopiero we wrześniu, więc będzie trochę dluższa trasa, prawdopodobnie 60 mil. Szczegóły w miarę rozwoju sytuacji.

Tymczasem wrzucam zdjęcia z wczorajszej przejażdżki (ptaszek typu herron dla Bratka).

Dobranoc wszystkim!
image
image
image

Jedna odpowiedź na “Inauguracja sezonu”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s