Jesteśmy w lesie

Od wczorajszego wieczoru przebywamy na rodzinnych wakacjach w Roztoczańskim Parku Narodowym. Mami, Bratek i ja. Plan wycieczki uknuliśmy w trójkę z Młodziutkim na 60. urodziny naszej Mami i już trzy lata później plan zrealizowaliśmy.

W programie miały być przede wszystkim zachwyty nad ptakami w lesie, jednak aktualnie oczekujemy na właściwa aurę. Jutro zamierzamy się doczekać i spędzić w lesie prawie cały dzień (poniekąd również na zapas, w razie gdyby prognoza miała rację i od poniedziałku znowu miało być mokro).

Dziś przespacerowaliśmy sie po naszej bazie, Zwierzyńcu, oraz pojechaliśmy na obiad do pobliskiej Zagrody Guciów, gdzie znajduje się też Muzeum Etnograficzno-Przyrodnicze. W Zagrodzie pieką chleb, który sprzedają na miejscu razem z innymi wiktuałami własnej produkcji, jak grzyby w zalewie i soki.

W czasie obiadu wypróbowaliśmy, oczywiście, miejscowe specjały: łupcie, czyli gołąbki nadziewane grzybami i kaszą gryczaną z olejem konopnym oraz pstrąga roztoczańskiego (przepyszny). Jadłam go w zestawie z kaszą gryczaną ze szpyrkami 🙂

Miłego wieczoru wszystkim.

Całuski dla Tatki i Młodziutkiego xxx

image

image

image

image

image

image

image

image

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s