Eksperymentują na mnie

Jak Państwo może pamięta, w zeszłym roku poddałam się – o zgrozo, dobrowolnie – eksperymentowi na żywym organiźmie. Postanowiłam wtedy rozprawić się raz na zawsze z zatkanym nosem. Założyłam, oczywiście, że nos pozostanie w niezmienionej formie – ale udrożniony. Tak żeby nareszcie móc swobodnie oddychać.

Poddałam się leczeniu homeopatycznemu. Homeopatka wykasowała mi z diety wszystkie produkty mleczne – czytaj ukochane lody waniliowe, mozzarellę i dużo innych przysmaków – argumentując, że niechybnie mam na nie alergię i to one są powodem zatkania.

Przy okazji wakacji w naszym pięknym kraju postanowiłam sprawdzić tę alergię. W tym celu dałam sobie utoczyć krew (wiem, masochizm). Okazało się, że w krwi alergia nie występuje. Hm… Zdecydowałam dać jeszcze szansę medycynie niekonwencjonalnej , ale zmienić homeopatkę.

Parę tygodni temu, po rekomendacji kochanej Violetty, pojechałam na wizytę do Eleny (o samej jezdzie tutaj).

Wyjechałam z… listą zabronionego pożywienia. Teraz nie wolno mi jeść octu (żegnaj moje ukochane kwaśne jedzenie: ogórki konserwowe, buraczki w kulkach, że o sałatkowym occie balsamicznym z Modeny nie wspomnę…). Na czarnej liście znalazło się też wino, kawa (na szczęście tylko ta prawdziwa z kofeiną) i mięta (tej ostatniej akurat nie żałuję). O produktach mlecznych homeopatka nawet nie wspomniała. Na moje pytanie czy jadać, odparła, że jak chcę, to mogę, a jak nie chcę, to nie jeść…

Muszę przyznać, że życie bez krowiego mleka i jego przetworów bardzo mi odpowiada (oczywiście robię wyjątek dla ciast!). Kontynuuję więc dietę wegańska z mięsem.

Już się nie mogę doczekać następnej wizyty u Eleny. Żywię nadzieję, że wtedy szlaban na ocet zostanie zniesiony.

Tymczasem miłej reszty wieczoru, kochani!

image
*Na zdjeciu sos z mlekiem migdałowym. Kucharz: Richard. Ale zapewniam Państwa – ja też sporo gotuję!

KategorieUK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s