Rowery w kawiarni, szpilki w Norwich i weekendowe pyszności

Obecny weekend spędziliśmy aktywnie. W sobotę daliśmy sobie wycisk na rowerze, a dziś bardzo aktywnie zwiedzaliśmy pobliskie miasto Norwich (ja w odpowiednim obuwiu, czyli szpilkach…).

Wiadomo, że wszystko ma – albo przynajmniej powinno mieć – swój cel, dlatego postanowiliśmy znaleźć też cel dla naszego sobotniego treningu rowerowego. A że temat dotyczył dwóch kółek, uznaliśmy, że dobrym celem będzie kawiarnia rowerowa (bike cafe’) o pięknej włoskiej nazwie Bicicletta, znajdująca się w miasteczku Saffron Walden. W mieście tym byłam na rowerze rok temu, ale wtedy kawiarnia jeszcze nie istniała. Teraz służy przede wszystkim rowerzystom, ale nie tylko. Jest to właściwie kawiarnia-sklep, siedzi sie więc w towarzystwie rowerów, kasków i wszelkiego rodzaju sprzętu kolarskiego.

Jazda wte była duzym wyzwaniem wskutek warunków pogodowych (czytaj upał oraz wiatr w oczy). Na powrocie było trochę łatwiej – ale tylko trochę…

Ponieważ podczas wycieczki wyeksploatowałam siedzenie (niestety własne, nie roweru), wyciagnęłm szybko wnioski i dziś kupiłam w Norwich galotki lycrowe z porządną wysciółką we właściwym miejscu. Oraz rękawiczki rowerowe na lato.

Co do Norwich, to odwiedziłam miasto po raz pierwszy i zdecydowanie nie zobaczyłam wszystkiego, co warte zobaczenia. Dziś za cel obraliśmy katedrę anglikańską (jest też katolicka) oraz centrum sztuki Sainsbury’s Centre for Visual Arts (zbiory przekazane przez lorda Sainsbury, tego od sieci supermarketów).

Pospacerowaliśmy też porządnie po centrum Norwich (ja w tych szpilkach), wspinając się wyłożonymi kocimi łbami uliczkami w górę i w dół, bo miasto cokolwiek pagórkowate.

Centrum Sainsbury’s leży na terenie campusu uniwersyteckiego (UEA, czyli University of East Anglia) i bardzo trudno je znaleźć. Ale my byliśmy zdeterminowane, żądne wrażeń estetycznych jednostki, więc popytaliśmy w kilku miejscach oraz zadzwoniliśmy do Centrum – i w końcu trafiliśmy. Ha!

Warto było się wytężyć, bo wystawa Centrum, choć zajmuje tylko jedną dużą salę, stanowi niesamowicie uroczą kolekcję figurek, figurynek, obrazów i innych przedmiotów sztuki z różnych zakątków świata. Bije z niej radość artystów z tworzenia pięknych przedmiotów, zarówno tych sprzed ponad 2000 lat(!), jak i bardzo współczesnych.

Przyznaję, że kilka prac z naszych czasów wygląda dość niepokojąco. Miałam poczucie, że taki na przykład chłop z wiadrami jak nic zaraz ożyje i rzuci się człowiekowi na plecy… Mimo tych kilku mrożących krew egzemplarzy, zdecydowanie polecam się wybrać do Centrum.

Przez cały weekend, zarówno w terenie, jak i w domu, karmiliśmy się pysznościami. Były ciacha w kawiarniach, lunch w Norwich oraz palce lizać kolacje w domu. Wczorajszą kolacje zaczęłam gotować ja, ale Richard postanowił interweniować i ratować szparagi (okazało się, że w piekarniku się nie upieką, a chciałam je załatwić za jednym zamachem z łososiem..hm..). Praca zbiorowa wyszła nam idealnie.

Dziś już sie nie wtrącałam do kulinariów. Gotował człowiek z wizją (i sprawdzonym przepisem), dzięki czemu była pyszna cielęcinka w bardzo ciekawym sosie z musztardą, syropem klonowym i cytryną.

A teraz czas porządnie pospać.

Miłego tygodnia, kochani!

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

P. S. Ostatnie zdjęcie jako inspiracja dla Tatki i Jaca 😉 Całuski!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s