Jemy!

Mój drogi partner twierdzi, że pstrykam zdjęcie każdej jedzonej przeze mnie potrawie. Po analizie własnego zachowania dochodzę do wniosku, iż Richard może mieć rację. Oczywiście popełniam proceder z pobudek wyższych: skrupulatnie i z oddaniem zbieram materiały do zamieszczanych tu postów. W końcu prowadzenie poczytnego bloga zobowiązuje 😉

W bieżący weekend miałam dobrych kilka okazji do uprawiania ulubionej czynności. A nawet dwóch. Oprócz pstrykania zdjęć, delektowałam się też bowiem zawartością fotografowanych talerzy.

W piątek wieczorem byliśmy z moją grupą z kursu italiano na kolacji w restauracji serwującej kuchnie tajską. Jeśli Państwo, tak jak ja do piątku, nie smakowało jeszcze tajskiego jedzenia, donoszę, że pyszne. W dodatku w odwiedzonej restauracji (Luk Thai) potrawy były świetnie przyrządzone. Przy kolacji miał obowiązywać język wykładowy włoski, ale trochę się zespół wyłamywał. Jak nic, zawiniło wino: nie było włoskie. Zadanie domowe na lato (bo już koniec semestru) i tak dostaliśmy.

A dziś miałam comiesięczną herbatkę z naszymi starszymi paniami z Contact the Elderly (nowym Czytelnikom wyjaśniam, że to organizacja charytatywna organizująca regularne spotkania dla starszych samotnych osób z okolicy; ja, podobnie jak wielu innych wolontariuszy, robię za kierowcę podopiecznym organizacji).

Na hetbatce jedliśmy dziś ciacha upieczone według przepisów z lat czterdziestych, które pochodziły z odbywającej się w mieście imprezy tematycznej związanej z czasami II wojny. Bardzo smakowało mi ciasto o nazwie rock cake (że niby twarde jak skała – ale nie za slodkie i przyjemnie chrupiące pod zębami, czyli takie, jakie lubię najbardziej).

Wczoraj też się raczej dobrze odżywialiśmy – co było zreszta konieczne ze względu na forsujący trening rowerowy, jaki sobie urządziliśmy. Przejechaliśmy ponad 30 mil – i to w budująco dobrym czasie. Czuję, że zaczyna mi wzrastać forma. Nawet udało mi się przez całą trasę trzymać tempo z Richardem (mimo że on więcej trenuje, bo – w przeciwieństwie do mnie – lubi sport).

Niniejszym kończę ten wpis gastronomiczny. I obiecuję nadal pracować nad archiwum foto.

Miłego tygodnia, kochani!

image

image

image

image

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s