Wujek Dobra Rada: jaki prezent podarować bliskiej sercu osobie?

Gdyby się Państwo zastanawiało jak uszczęśliwić partnera/partnerkę i potwierdzić swoje zaangażowanie w związek, podpowiadam: wystarczy zapytać co chcieliby otrzymać.

Oczywiście z miejsca ryzykujemy długą listę życzeń. W tym przypadku możemy spróbować doprecyzować listę wspólnie z wybranką/kiem serca, bo a nuż się okaże, iż własciwie lista jest nieco krótsza. Jeśli ten manewr się nie powiedzie (albo lista zacznie się niebezpiecznie wydłużać!), to nie ma co – trzeba przyjąć wyzwanie na klatę. I to z entuzjazmem, rzecz jasna.

Może się jednak zdarzyć, że obdarowywana osoba ma bardzo konkretne życzenie. I tylko jedno. Nie muszę dodawać, że w drugim wypadku nie nalezy negocjować, tylko brać się z miejsca do dzieła.

Mój drogi partner miał szczęście trafic w drugą sytuację. Mianowicie został onegdaj poproszony o zakup… miotły. Gospodarstwo domowe Richarda takiej zdobyczy techniki jeszcze nie ogladało. Istnieje co prawda na stanie szczotka z szufelką, ale była wyłysiała biedaczka od częstego użytkowania prawie całkowicie. Zapragnęłam więc otrzymać nową, porządną miotłę.

Richard zaczął od studiowania oferty cambridge’owskich sklepów na internecie. Wybrał się następnie do owych – i wrócił z niczym. Oświadczył mi, że oferowany towar, po obejrzeniu z bliska, nie spełniał wymogów. W końcu Romka wyraźnie życzyła porządną miotłę (z naciskiem na wysoki standard).

Minęło parę dni i znowu przyszedł czas ogarnąć kuchenną podłogę. Popatrzyłam na reszki szczotki, a następnie prosto w oczy Richardowi. Następnie oświadczylam, że tym zużytym maleństwem to ja zamiatam po raz ostatni. Ostatni.

Ultimatum podziałało prawie natychmiastowo. Już po tygodniu (rzecz działa się w ostatnią sobotę) mój drogi partner zaprezentował triumfalnie sprzęt zamiatający i wręczył mi go uroczyście (prawie jak się wręcza bukiet kwiatów).

W ten sposób zostałam zapewniona o najszczerszych uczuciach Richarda. A i kuchnia zdecydowanie zyska na operacji.

Dobranoc, kochani.

image

* herbaciane róże w ogrodzie Richarda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s