Mój laktok mówi po polsku!

Łłłłóóó…!! Żesz też…

Oto, proszę Państwa, kolejny przykład na to, jakie cuda mogą się wydarzyć w świecie. Przez lata używałam laptopa, nie wiedząc jakie pokłady drzemią w mojej poczciwej maszynie.

Lata całe nie udało mi się zaprogramować laptopa żeby używał polskie znaki (starsi Czytelnicy na pewno pamiętają kwestię). Próbowałam ja, próbował kolega z pracy (który poniekąd zna się na sprzęcie komputerowym, ale widać zabrakło mu przekonania).

Wczorajszego wieczora, natomiast, postawiłam wyzwanie przed Richardem.

Zaczął tak jak ja i kolega z pracy i, oczywiście, nic nie wskórał. Już myślałam, że na tym akcja się zakończy i nadal będę dłubać posty bez znaków diaktrycznych, ale mój partner ani myślał się poddać. Richarda charakteryzuje techniczny umysł, determinacja (na szczęście uwielbia wyzwania) oraz wyobraźnia. Poza tym Romka siedziała na kanapie z lekkim zawodem na obliczu.

Nie wiem jak te czary działają, ale po pół godzinie i zmianie wyszukiwarki Richard kazał wpisać na ekranie jakieś polskie słowo. Wstukałam pierwsze, jakie przyszło mi do głowy, najeżone rodzimymi znaczkami: „żółw”. I wyszedł piękny żółw, żółw – nie żaden „zolw”. Tadam!!

Nie muszę mówić, że przez resztę wieczoru siedziałam na kanapie z szerokim uśmiechem na twarzy.

A rano opowiedziałam szczegółowo o sukcesie Marii (naszej recepcjonistce, Hiszpance). Okazuje się, że Maria ma identyczny problem z hiszpańskimi znaczkami w swoim komputerze i też wychodzi na niegramotną przed znajomymi. Wygląda na to, że Richard będzie mógł dokonać kolejnego technicznego cudu.

Dobranoc, kochani!

wpid-20141116_102531.jpg

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s