Długi weekend: Cardiff

Oto opóźniony raport z wycieczki do Caerdydd, czyli stolicy Walii. Po naszemu Cardiff. Raport chciałam popełnić wczoraj, czyli następnego dnia po powrocie, ale czekały na mnie u Bratka jabłka z Polski, wiec musiałam je natychmiast odebrać. Państwo na pewno rozumie.

Co do wyjazdu, to wzięła w nim udział moja przyjaciółka Violetta, jej nastoletnie córki oraz Romka. Wycieczka organizowana była dwa dni przez wyjazdem metoda „bez lotu”, bo ceny przelotów okazały się druzgocące i w dodatku niezmienne. Skorzystałyśmy więc z naszych cudownych czterokołowych maszyn.

Walia okazała się bliska (przynajmniej licząc od bazy Violetty w Berkshire), bardzo zielona i gościnna. I każdego poranka budziły nas mewy.

W niedzielę wieczór byłyśmy na plaży, a w poniedziałek popłynęłyśmy tzw. Aquabusem, czyli autobusem wodnym do miejskiej zatoki (Cardiff Bay), gdzie znajduje się niebezpiecznie dużo restauracji i kawiarni…

Nie wiem jak to sie stało, ale podczas wyjazdu wzięłam też udział w zakupach w centrum handlowym (i nawet nabylam kilka t-shirtów) oraz testowałam nową dla mnie potrawę/przekąskę zwaną flatbread, rekomendowaną przez córkę Violetty.

Wyjechałyśmy z Cardiff we wtorek rano. Ponieważ tam padało, a z powrotem w Berkshire było sucho, a nawet pogodnie, wybrałyśmy się już same z Violettą na spacer po naszym ulubionym parku, w którym sprzedają, całkowicie przypadkowo, rzecz jasna, nasze ulubione lody włoskie oraz odbywają się mecze w polo.

Dzięki Violuś za wypad, salatkę owocową i spacer 🙂

Dobranoc wszystkim.

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s