Weekend: Suffolk

Jeśli będzie miało Państwo okazję pojechać do hrabstwa Suffolk, to się proszę nie zastanawiać, tylko zaraz jechać. Zwłaszcza w środku lata, bo wygląda na to, że to moment przesilenia turystycznego i choć teoretycznie powinno w regionie panować oblężenie, jest prawie pusto.

Wiem, bo dziś wyjeździliśmy porządnie hrabstwo prawie wzdłuż i wszerz.

Zaczęło się niewinnie od gazetki. Lektury, wiadomo, szkodzą i ja wlaśnie padłam ofiarą niecnej prasy. Otóż lokalna gazeta wydrukowała artykuł o najpiękniejszych wioskach Suffolk. Była tego cała lista. Z opisami.

Tydzień później, czyli dzisiaj, pędziliśmy z moim kochanym partnerem zwiedzać część z nich. Zasadniczo w planie były bodajże tylko dwie wioski, ale tak nam dobrze szło (czytaj: tak Romka wzdychała w zachwytach), że odwiedziliśmy po drodze jeszcze parę innych. I przespacerowaliśmy się do jeszcze kolejnej. A na koniec rozmarzyłam się jakby to było pięknie tak wrócić do domu opłotkami, sycąc oczy tymi uroczymi widokami (zamiast patrzeć w asfalt drogi szybkiego ruchu). A że rozmarzyłam się była na głos, Richard uprzejmie polecił panu satnavovi jechac wioskami. Ha!

W ten sposób odwiedziliśmy dziś: Kersey, Linsey, Hadleigh, Monks Eleigh (czyt. ili), Brent Eleigh i Lavenham. Droga powrotna wiodła natomiast przez Cavendish i Claire.

We wszystkich miejscach syciliśmy oczy widokiem cudnych kolorowych domów, ponadto w Kersey syciliśmy żołądki lunchem, a w Lavenham popołudniową herbatką z ciachami (a jak!).

To już kończę gadać i przedstawiam raport zdjęciowy:

image

image

image

image
image

image

image

image

image

KategorieUK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s