Szekspir w ogrodach

Wybraliśmy się wczoraj z Bratkiem na Festiwal Szekspirowski (Shakespeare Festival). Odbywa się on co roku latem i każdego roku wystawianych jest kilka do kilkunastu sztuk. Wystawia się je w ogrodach cambridge’owskich college’y, gdzie poza Festiwalem zwykły śmiertelnik się nie dostanie. Więc chocby z tej przyczyny należy się wybrać…

My z Bratkiem co roku przyrzekamy sobie obejrzeć choć jedną sztukę. Średnią mamy dobrą, bo w ciągu ostatnich 5 lat zobaczyliśmy bodajże trzy spektakle: Wesołe Wdówki z Winsoru (Merry Wives of Windsor), Sen Nocy Letniej (Midsummer Night’s Dream) i… ee… ostatniego nie pamiętamy.

Wczoraj wybraliśmy się na Makbeta (po ichniemu Macbeth z akcentem na drugiej sylabie: macBETH).

Do spektaklu – który odbywał się późnym wieczorem – przygotowaliśmy się porządnie:
image

Tradycyjnie zachęca się widownię do przyniesienia prowiantu i rozgoszczenia z piknikiem. My też stanęliśmy na wysokości zadania i przytaszczyliśmy torbę z kanapkami.

Już sama oprawa sztuki była dramatyczna – dzięki strojom i makijażom aktorów (oraz dźwiękom i jękom, jakie wydawali od początku gry). Dramatyzmu dodały też ciemności, jakie zapanowały w ogrodach mniej więcej w połowie sztuki.

Staraliśmy się podążać za rozwojem akcji, choć szekspirowska angielszczyzna do łatwych nie należy. Nie pomógł też fakt, że nie wyczytaliśmy szczegółów sztuki przed przyjściem na spektakl (a ze szkoly już człowiek jakoś nie pamiętał). W skupieniu spijałam więc słowa z ust aktorów.

Z bólem serca donoszę, że sztuki fotografować nie było wolno, ale mam za to dla Państwa prawdziwie unikatowe zdjęcia tajemniczych ogrodów King’s College:

image

image

image

image

image

image

Dobranoc, kochani!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s