Sprzątalim chatę, sprzątalim, czyli o wyższości gości

Mój kochany Richard należy do osób, które mają podejście do porządków na zasadzie „przewróciło się, niech leży”. Do tej pory, czyli od chwili przeprowadzki do drogiego partnera, wpadałam cyklicznie w rozpacz na widok pożogi w gospodarstwie. Rozpacz ogarniała mnie średnio co wieczór po powrocie z pracy.

Ale zdarzenia ostatniego weekendu dowiodły niezbicie, że sytuację da się poprawić.

W ostatnią niedzielę, mianowicie, mieliśmy odwiedziny brata i bratowej Richarda. Wizyty nie należą do częstych, więc nie mogłam wiedzieć jakie są produktywne.

Wystosowując zaproszenie, Richard strzelił był sobie mianowicie w kolano. Było jasne, że obejście musi się stosownie pezentować i że nie należy do tego angażować Romki, która pracowicie sprząta na co dzień.

Sobotni poranek upłynął mojemu partnerowi na zaopatrzeniu w pożywienie na wizytę, a niedzielny na nadrabianiu poziomu porządku oraz higieny w poszczegolnych pomieszczeniach oraz równoczesnym przygotowywaniu 3-daniowego lunchu.

Widząc rozwój sytuacji w kuchni byłam nawet gotowa pomóc – w sprzątaniu, nie gotowaniu, rzecz jasna – ale poza odkurzeniem podłóg nie było co robić. Gdzie nie poszłam, tam Richard już był i wypucował. I to jak! Najwyższy standard.

Jesli więc Wasz/a partner/ka nie ma porządkowania zakodowanego w DNA, polecam zwyczajnie naspraszać gości (znajomych partnera/ki, nie własnych lub wspólnych, bo trik może wtedy nie wyjść i skończy się tym, że będziemy sami sprzątać). Najlepiej oczywiście naspraszać tych, z ktorymi się bardzo liczy.

Dziękuję i dobranoc, kochani!

Na zdjęciu sałatka owocowa i ryż z szafranem z wizyty (wyjątkowo nie robiłam zdjęć potrawom – w końcu byli goscie. Zadanie fotografowania przejął więc…brat Richarda).
image

image

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s