Gotowanie w celach rekreacyjnych

Po tygodniowej nieobecności w biurze moja skrzynka mailowa pękała dziś w zawiasach. Niby się człowiek spodziewał, ale i tak ogarnięcie żywiołu zabrało mi calusieńki dzień. Wyszłam z pracy z uczuciem satysfakcji, bo udało mi się nie tylko przeczytać wszystkie zaległe i bieżące maile, ale i odpowiedzieć na kilka z nich. Ha!

Ogarnianie żywiołu okazało się jednak wyczerpujące. Wracałam do domu z satysfakcją w piersi, ale też ze zmęczeniem w organiźmie oraz nadwerężonym umysłem.

Należało się odprężyć.

W drodze powrotnej uknułam więc plan. Postawiłam na sprawdzoną (przez innych, rzecz jasna) metodę relaksacji: gotowanie. Owszem: ja, Romka, z wlasnej woli spędziłam całą, okrąglutką godzinę, przygotowując lasagne na kolację. Wszystko od zera i p o w o l u t k u.

Co prawda, na początku próbowałam wyprzedzać samą siebie i wykonywać czynności równoległe (jak odkurzanie wykładziny tudzież branie prysznica), ale próba rozdwojenia uwagi szybko obróciła się przeciwko mnie, powodując jeszcze większe napięcie w organizmie. Zaprzestałam więc działań rozpraszających i skupiłam się wyłącznie na garach. Kroiłam smażyłam, mieszałam i przekladałam zapamiętale. I bach do piekarnika.

Czuwanie nad pieczeniem zostawiłam już Richardowi. Nie ma co przesadzać z tym relaksem…

Tym sprytnym sposobem ustabilizowałam sobie równowagę życiową, robiąc przy okazji duże wrażenie na Richardzie, który wyraźnie się wzruszył moim czułym podejściem do kulinariów (oczywiście nie miał pojęcia, że to w ramach autoterapii), a w dodatku mieliśmy – i mówię bez fałszywej skromności, a co tam – pyszną kolację. Oraz mam zapewniony lunch na co najmniej dwa kolejne dni…

Dobranoc, kochani 🙂

image

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s