Osiołki luzem, czyli rajd rowerowy w New Forest

Miniony weekend odbywał się z przygodami.

W sobotę spakowaliśmy manatki oraz rowery i wyruszyliśmy na południe Anglii, do bardzo ładnego rejonu zwanego New Forest. Las liczy tylko kilkaset las, a więc faktycznie nowy. Rosną w nim piękne, majestatyczne dęby i mnóstwo innych drzew, aktualnie ciągle zielonych.

Jazda odbywała się kawałkami w lekkim stresie, kiedy to inny użytkownik autostrady postanowił znienacka zużytkować dokładnie ten sam kawałek asfaltu, co ja i to w tym samym momencie. Potem już było z górki (i pod górkę, bo w New Forest trochę wypukłości terenowych) i, jak okiem sięgnąć rozciągające się roboty drogowe.

Dojechaliśmy cali i nadal z rowerami.

Rano zwarci i gotowi ruszyliśmy na 60-milowy rajd rowerowy. Trasa wiodła nie tylko przez lasy, ale też otwartą przestrzeń z wrzosami i pasącymi się wolno konikami, osiołkami i krówkami, a nawet miejscowość nadmorską z żaglówkami. Ach!

Część była dla nas zaskoczeniem, gdyż miała się nijak do mapy, jaką otrzymaliśmy na linii startu. Ta z kolei miała się luźno do tej przedstawionej na stronie internetowej organizatorów. W efekcie wiedzieliśmy dzięki znakom drogowym gdzie aktualnie przebywamy, ale nie mieliśmy pojęcia dokąd zmierzamy. Trzeba było się zdać na oznaczenia organizatorów wzdłuż trasy, co też skwapliwie uczyniliśmy. Zawracaliśmy tylko raz i tylko kilka mil.

W pewnym momencie znalezliśmy się na…linii startu. Okazało się, że nasze 60 mil skróciło się do 45-ciu i tak musiało zostać. Pierwotna trasa została kawałkami zamknięta na okoliczność maratonu, który odbywał się tego samego dnia w tej samej wiosce.

Żeby odbić sobie straty moralne, podjechaliśmy po rajdzie do kawiarni (Holmsley Tea Rooms) zorganizowanej w budynku dawnej stacji PKP. Richard odkrył kawiarnię, pilnie studiując przed wyjazdem mapę rajdu i bardzo chciał miejsce zobaczyć, a nawet się w nim stołować.

W drodze powrotnej też było z przygodami. Włączyla nam się nagle jedna z kontrolek na desce rozdzielczej. Po konsultacji z książką pojazdu, wyszło nam najpierw, że to nic groźnego. Potem, że wprost przeciwnie: przegrzanie silnika. W ramach jego ochladzania włączyliśmy ogrzewanie i to pełną parą. Już prawie dzwoniliśmy po pomoc drogową, kiedy ponownie skonsultowaliśmy się z naszą papierową wyrocznią i wycofaliśmy się do pierwotnej wersji. Silnik bezpieczny, dojedziemy. Dojechaliśmy. Mechanik już umówiony, ale musimy poczekać do przyszłego tygodnia, gdyż aktualnie nadal sporo się dzieje.

O tym już wkrótce w osobnym pościku.

Dobranoc Państwu.

image

image

image

image

image

image

image

image

3 odpowiedzi na “Osiołki luzem, czyli rajd rowerowy w New Forest”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s