O tym jak świętowaliśmy Nagrodę od Królowej

Parę miesięcy temu gruchnęła na firmę radosna nowina: królowa przyznała nam Nagrodę za Innowację. Ha!

Wasza Romka poczuła głęboką satysfakcję podwójnie, gdyż nie tylko na co dzień obcuje z niesamowicie utalentowanymi inżynierami i technikami, którzy wymyślili i stworzyli nagrodzoną kamerkę, ale też osobiście i z pełnym oddaniem wypełniała dokumenty dla Kapituly Nagrody.

Dyrekcja postanowiła uczcić wydarzenie bankietem dla pracowników, firm współpracujących oraz przedstawicieli ratusza (Nagrodę wręcza tradycyjnie przedstawiciel królowej – Lord Lieutenant, czyt: leftenant – oraz jego sekretarz, pełniący też funkcję przewodniczącego samorządu dzielnicy).

Gdy już ustaliliśmy termin na uroczystą kolację, okazało się, że nie ma ochotników do jej zorganizowania. Na dokładkę Dyrekcja wpadła na świetny plan upieczenia dwóch pieczeni przy jednym ogniu i poleciła zorganizowanie w tym samym dniu również spotkania biznesowego z naszymi przedstawicielami z zagranicy. Do przygotowania już teraz dwóch imprez nadal nie bylo chętnych. Można rzec, iż ochotników wręcz ubyło, jako że zwolniła się była właśnie asystentka działu sprzedaży, która była naturalną kandydatką na koordynatora spotkania z cudzoziemskimi handlowcami.

W pewnym momencie uświadomiłam sobie ze zgrozą, iż Dyrekcja zachowuje się, jakbym to ja objęła pałeczkę organizatora. Wyglądało na to, że lepiej będzie, jeśli po prostu zacznę działać. Na szczęście miałam wsparcie mojego szefa, kolegów z działu i kilku innych osób, a Dyrekcja zaprzestała w pewnym momencie dodawania kolejnych zmiennych do programu Wielkiego Dnia.

Trzy miesiące później – w ostatni poniedziałek – oba wydarzenia stały się rzeczywistością.

Z radością, satysfakcją (i ku mojemu niepomiernemu zaskoczeniu) donoszę, że obie imprezy wyszły pięknie, wręcz niebezpiecznie otarły się o ideał. Wszyscy goście mieli świetną zabawę i dużo rozrywki.

Spotkanie biznesowe przeszło płynnie i zakończyło się pysznym lunchem (z tym sukcesem nie miałam nic wspólnego; lunch zamówiła nasza recepcjonistka, a ciacha przyszły z Patiserie Valerie).

Wieczorne przyjęcie z prezentacją Nagrody mieliśmy natomiast w St. John’s College, majestatycznej, starej budowli w sercu Cambridge. Poza zwyczajowymi drinkami i przekąskami, a później 5-daniową kolacją, uczestnicy mieli do dyspozycji karykaturzystę, który przechadzał się po sali, rysując podobizny gości oraz magika, zabawiającego ich przy stołach w przerwach między daniami.

Na koniec wieczoru Dyrekcja przemówiła. Mowy naszego Wodza są już tradycją, a ich zakończenie oznacza zakończenie imprezy (tym razem już czekałam, gdyż następnego ranka wstawałam o 5-tej rano – o tym w osobnym wpisie).

A na końcu mowy Dyrekcja wręczyła Romce wielki bukiet kwiatów w podziękowaniu za wysiłki. Goście też komplementowali świetne zorganizowanie imprezy. Serce mi się roztopiło z przyjemności 🙂

Dobranoc, kochani!

image

image

image

image

image

image

image

KategorieUK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s