Wzięłam się za naukę…bo egzamin tuż tuż!

Jak Państwo na pewno pamięta (bo to była wiadomość sezonu), moja Dyrekcja zdecydowała się zainwestować w Romkę i wysłała mnie na studia podyplomowe z Marketingu.

Donoszę, ze szkółka zaczyna się za tydzień, ale ja już od minionego weekendu… studiuję materiały do pierwszego egzaminu. Materiały w postaci wielkiego i ciężkiego pudła z książkami i kubkiem z logo College’u zostały dostarczone na moje biurko zaraz po uiszczeniu przez firmę opłaty za kurs.

Szaleństwo studiowania owych materiałów rozpoczęło się w zeszłym tygodniu, kiedy to nieopatrznie wzięłam się za lekturę strony internetowej College’u. W dodatku wyczytałam porządnie tabelki z datami i wyszło mi z nich, że albo nie umiem czytać, albo wyciagać wniosków z czytania, albo że za parę dni minie termin zapisywania się na pierwszy egzamin. Termin egzaminu: 2 grudnia, czyli równiutko dwa (słownie: dwa) miesiące po rozpoczęciu kursu.

Oczywiście zareagowałam na wiadomość właściwie, czyli paniką, a następnie rzuciłam się przeglądać wszystkie materiały, które przez całe tygodnie stały sobie spokojnie na półce i nikomu nie wadzily (a już na pewno nie mnie). Teraz stały się obiektem pożądania i skarbnicą wiedzy i w rekordowym czasie awansowały na najważniejsze na najbliższy rok książki w mojej biblioteczce.

Metodą analizy zbioru wybrałam pozycję, która najbardziej przypominała podstawowy podręcznik do nauki przedmiotu (czytaj: była najgrubszą książką w zestawie).

Już po trzech dniach czytania wyroczni okazało się, że należy się obłożyć również mniejszymi lekturami i czytać je kawałkami, według instrukcji w podręczniku. A także wypożyczyć skądyś kolejne tytuły i te także raczej pilnie przestudiować.

Na stronie College’u znalazłam również perełkę pod tytułem Plan Nauki (Study Plan), czyli szczegółowy wykaz tematów i związanych z nimi poszczególnych rozdziałów różnych książek, a także podcastów, filmów video, artykułów oraz programów radiowych(!), które w ramach danego zagadnienia należy przestudiować.

Plan zakłada, że aby wyrobić się na grudniowy egzamin, człowiek powinien rozpoczac naukę dzisiaj(!). Znaczy wygląda na to, że przeszłam najśmielsze oczekiwania ambitnej uczelni i aktualnie (stan na dziś wieczór) jestem dwa dni do przodu z nauką. Ha!!

Jutro średnią drastycznie obniżę, gdyż jedziemy z Richardem po pracy świętować moje urodziny (raport wkrótce).

Natenczas idę spać z satysfakcją w duszy – i bardzo śniętym z wysiłku organizmem.

Dobranoc, kochani!

P. S. Zdjęcia z wczorajszego spaceru w Thetford Forest (to w ramach dotleniania szarych komórek, rzecz jasna).

image

image

image

image

image

image

KategorieUK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s