Urodzinowo

Bratek powiedział, że świętuję urodziny cały miesiąc. Otóż zgadzam się, że dwa tygodnie.

Obchody rozpoczęły się w wieczór przed urodzinami bukietem kwiatów od Bratka (całuski!), a zakończyły podczas wczorajszego, krótkiego wypadu do Berkshire lunchem i torbą prezentów od Violetty (dzięki, dzięki!).

W dzień urodzin otrzymałam mnóstwo cudownych życzeń, które płynęły smsami, whatsappem, facebookiem, mailami i telefonicznie oraz ustnie, a także pięknych (oraz pysznych) prezentów. Bardzo wszystkim dziękuję! 😀

W ramach obchodów w poprzednią niedzielę Bratek zaprosił mię na kolację do eleganckiej włoskiej restauracji De Luca, gdzie bardzo dobrze karmią. A we wtorek wieczorem pojechaliśmy z Richardem do Barbican Centre w Londynie na operę Monteverdiego Il Ritorno d’Ulisse in Patria (w polskiej wersji: „Powrót Ulissesa do ojczyzny”).

Byłam w Barbicanie po raz pierwszy i pierwsze skojarzenie miałam z prężnie działającym domem kultury (poza cenami w ichnich kawiarniach i barkach, bo oscylowały bliżej tych w Covent Garden). Także stroje wykonawców oraz przebieg spektaklu mówiły więcej o pomysłowości reżysera i ekipy, niż o dysponowanym budżecie.

Ale sama sztuka przemówiła człowiekowi prosto do serca. I te głosy spiewaków! Patrzył człowiek na te drobne figury bardzo młodych (w większości) artystów i nie mogł wyjść z podziwu i zachwytu nad tym, jak mocne i śliczne głosy się z nich wydobywają. I ta orkiestra z instrumentami z epoki! I jak niesamowicie te głosy i instrumenty razem brzmiały. Ach!

Siedziałam zaczarowana przez prawie trzy godziny. Richard trochę się wiercił. Za operą nie przepada, a poza tym martwił się, że spektakl taki długi, że na nasz powrotny pociąg nie zdążymy (w końcu wzięliśmy metro zamiast specerkiem na dworzec).

Uroczystości urodzinowe zakończone, ale nic to – wrażenia i prezenty zostaną ze mną na dłużej. I podejrzewam, że ani się obejrzę, a już przyjdą następne urodziny.

Miłego tygodnia, kochani 🙂

image

image

image

image

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s