Donoszę, że oddycham

W razie gdyby się Państwo dziwiło albo wręcz martwiło brakiem wpisów w ostatnich tygodniach, to spieszę zapewnić, że zdrowotnie ze mną jak najlepiej i że tylko ten szacowny blog padł ofiarą obecnego trybu życia.

Obecny tryb życia obraca się wokół rozległej lektury zaleconej przez uczelnię, studiowania różnorakich dokumentów prywatnych oraz mnóstwa pracy w pracy.

Na aktualnym trybie życia ucierpiał też mój italiano. Umysł skoncentrował się człowiekowi na zagadnieniach i słownictwie marketingowym do tego stopnia, że wyrazy włoskie pochowały się wystraszone – względnie zostały poupychane – w głębokich zakamarkach mózgu i mają trudność się stamtąd wydostać. Co jest dosyć niefortunne, zwłaszcza podczas zajęć italiano. Ale jeszcze nie panikujmy. Egzamin już za 6 tygodni(!!), a potem tryb życia powróci do zwyczajowego natężenia i zwyczajnego braku czasu.

W ramach prób łapania rownowagi psychicznej pozwolilam sobie w tym tygodniu na wyskoczenie do kina oraz teatru.

W środę obejrzeliśmy z Richardem Sicario (bardzo dobry film i zawiera sceny kręcone kamerą termowizyjną, ale ostrzegam, że miejscami jest brutalny). A dziś zobaczyłam komedię Handbagged (Richard miał iść ze mną, ale biedak został w domu z napadem migreny). JHandbagged to opowieść o rządach Margaret Thatcher i jej służbowych spotkaniach z Królową. Spotykały się regularnie co tydzień przez 11 lat rządów Iron Lady. Według sztuki Żelazna Dama nie posiadała poczucia humoru, Królowa natomiast potrafi być bardzo ludzka, prostolinijna i bardzo zabawna.

Dziś już czas spać, a jutro z powrotem do książek.

Miłej niedzieli, kochani!

Plakat w teatrze:

image

Jesień w Cambridge:

image

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s