Zawartość aktora w filmie

Wspólnie z naszą recepcjonistką, Marią, postanowiłyśmy się dziś zirytować chwytami marketingowymi branży filmowej. Chwyty dotyczą udziału tzw. „nazwisk” w promowanych produkcjach.

Bazujemy naszą frustrację na najnowszym wydaniu Bonda (Spectre) oraz wyświetlanym kilka lat temu filmie Ludzkie Dzieci (Children of Men).

Maria była właśnie obejrzała Bonda. Wrażenia miała przeróżne, ale najmocniejsze dotyczyło Monici Bellucci.

Aktorkę było mianowicie widać na ekranie przez około pięć (słownie: pięć) minut… Podobnie rzecz się miała swojego czasu z udziałem Julianne Moore w The Children of Men. Wszystkiego 7 minut max.

Doszłyśmy więc zbiorowo do wniosku, że promotorów filmów powinny obowiązywać te same zasady co, nie przymierzając, producentow zup w puszkach i generalnie branży spożywczej, tudzież kosmetycznej.

Mianowicie we wszystkich materiałach marketingowych (plakaty, trailery, reklamy, itp., itd.) dotyczących produkcji filmowych potrzebne są oznaczenia jak na puszce Knorra: marchew (15%), buraki (2%), pietruszka (8%), itd.

Uznałyśmy, że pójdziemy filmowcom na rękę i damy im prawo wyboru: będą mogli wyrazić zawartość aktora/rki w produkcji albo w minutach obecności na ekranie, albo procentowo w stosunku do długości filmu. A więc w przypadku Children of Men: „Wystepują: Julianne Moore (7/109 min; 7%) oraz Clive Owen (109/109 min; 100%)”.

Wtedy zasady staną się przejrzyste i – jak w przypadku branży spozywczej – widz będzie świadomym konsumentem.

Dobranoc, kochani.

image
P. S. Zdjęcie kompletnie nie na temat, ale musi wystarczyć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s