Testujemy nową kawiarnię

W Cambridge kawiarnie i sklepy powstają jak grzyby po deszczu. Część lokalnego społeczeństwa uważa, że to swietnie, a część, że wręcz odwrotnie.

Ja jestem za – zwłaszcza jak mi się dana kawiarnia spodoba (sklepy, jak Państwo wie, raczej mnie nie ekscytują – no chyba, że są w nich książki albo jedzenie…).

Lokalne miesięczniki w każdym wydaniu przedstawiają kilka nowopowstałych miejsc. Wczoraj wybraliśmy sie do jednego z nich.

Miejsce nazywa się Neighbourhood Cafe Stir. Pierwsze słowo nawiązuje do idei kawiarni jako sąsiedzkiego miejsca spotkań okolicznych mieszkańców. Idea nam się podoba – zwłaszcza, że lokal mieści się na „pustyni” gastronomicznej miasta (poza naszą Polonia, która stoi dwa budynki dalej, nic). Obudziła się też w nas nadzieja, że idea będzie zaraźliwa i nasza firmowa wioska również dochrapie się niedługo fajnej sąsiedzkiej kawiarenki. Tu na razie równie pustynnie.

W Stir zwłaszcza przypadł nam do gustu wyluzowany klimat oraz pyszna kawa. Ciacha też fajne, ale mają tę wadę, że kosztują £2.50 za mały kwadracik. Za tę cenę zjadłabym zdecydowanie większy placek (albo ten sam za niższą). Richard miał z ceną mniejszy problem (może dlatego, że była kolej na moją potrmonetkę, a nie jego portfel…).

Na kawę i chwilę wytchnienia w przyjemnym miejscu jeszcze się do Stir wybierzemy. A na ciacha – jak będzie kolej sponsorowania wizyty przez Richarda 😉

Milego wieczoru, kochani!

image

image

image

image

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s