Wiszę na telefonie

Zwykle jeden telefon do dowolnej instytucji wymaga tyle energii, ile normalnie wystarcza mi na tydzień funkcjonowania na pełnych obrotach. Zdarzyło mi sie dziś przeprowadzić trzy (słownie: trzy) takie rozmowy…

Po telefonie do ubezpieczalni samochodów i negocjacjach ceny miałam jeszcze całkiem niezłą równowagę wewnętrzną. Pewnie dlatego, że na dzień dobry wcisnęłam opcje „zerwę umowę” („I’m thinking of leaving”) i od początku wyłożyłam instytucji, że chcę lepiej, taniej i szybko. Negocjacji finansowych nie znoszę, ale idą mi coraz lepiej. Po dwudziestu minutach miałam nową umowę z lepszą ceną niż zaproponowaną wstępnie oraz obie z reprezentantką ubezpieczalni nadal mówiłyśmy ludzkim glosem.

Potem przyszła kolej na telefonię komórkową. Parę dni temu wzięłam nową umowę i nowy telefon, tylko aparat aktualnie jeszcze do mnie jedzie – i to chyba przez Czechy… Od dwóch dni dostaję czułe smsy o kolejnym opóźnieniu w dostawie. Po wiadomości, że dostarczą do firmy w sobotę chwyciłam za słuchawkę. Po dłuższej rozmowie z głosem zostałam wysłana na stronę internetową. Na szczęście głos nadal do mnie mowił i objaśniał porządnie gdzie przyciskać. Akcja wykonana. Aparat nadal jedzie.

Na koniec okazało się, że muszę pogadać z moim bankiem.

Rozmowy bankowe zwykle kosztują jednostkę ludzką rozregulowanie systemu nerwowego. I to przy dobrej pogodzie. Szkodliwy wpływ na samopoczucie zaczyna się już po wystukaniu numeru banku oraz kilku kolejnych numerów i tajnych haseł. Mój bank na dzień dobry mówi mi – zawsze – że ma takie przeciążenie linii, że niech się lepiej rozłączę…

Dzięki swieżo zdobytej wiedzy marketingowej wiem nawet jak nazwać problem instytucji finansowej opiekującej się moją gotówką: zdecydowanie musi popracować nad jednym z 7Ps: Process.

Tym razem czekanie na połączenie zajęło mi 15 (słownie: piętnaście) minut. Cała rozmowa ze cztery. Po niej już tylko musiałam wykonać jeden, jedniusieńki telefon do kolejnego oddziału banku i pogadać z pocztą głosową – i akcja zakończona.

Dziś piątek. Idę wypoczywać.

Miłego weekendu, kochani!

P.S. Co do kursu marketingowego, to egzamin odbył się dwa dni temu w ładnym budynku Girton College (zdjęcia poniżej). Wszystkie pytania widziałam po raz pierwszy(!), ale pracowałam dzielnie i wytężałam umysł. Wyniki za trzy (słownie: trzy) miesiące.

image

image

image

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s