Ołówek w lokalu wyborczym

Jakiś czas temu urząd przysłał mi zaproszenie na lokalne wybory i nawet skorzystałam. W lokalu wyborczym czekał na mnie szok kulturowy.

Po pierwsze, wybory odbyły się wczoraj, czyli w czwartek. Czwartek!

Po drugie, używalo się ołówka(!!) do kreślenia krzyżyków na kartach wyborczych.

A po trzecie, stanowiska do głosowania nie miały zasłon. Stoi się przy stanowisku z niewielką, pastikową osłonką z jednej strony. Z drugiej już całkiem nic, bo blat się kończy. W efekcie głosuje się praktycznie prawie całkowicie na widoku.

Nie wiem jak to Państwu napisać, ale system działa.

Nikt nie potrzebuje zasłony, bo nikt nikomu nie zagląda przez ramię na kartę wyborczą. Ani nie przychodzi do lokalu wyborczego zdejmować i przymierzać spodni. W oczach Anglików kotara to zagrożenie przeciwpożarowe.

Nikt nie kwestionuje ołówka, bo przecież poważni ludzie w komisji nie będą po naszym wyjściu gumować krzyżyków i przenosić ich w inne pozycje na liście.

Wybory w czwartek mają funkcję praktyczną i strategiczną. Można zahaczyć o lokal wyborczy praktycznie w drodze do/z pracy. Otwarte prawie jak tesco: od 7 rano do 10 wieczór. Można też swój głos wysłać wcześniej pocztą.

Strategicznie czwartek wyborczy jest natomiast lepszy dla pracodawców. Jeśli przypadkiem wybory wywołają jakiekolwiek emocje i lud pracujący będzie chciał obgadać temat, piątek jest na to wymarzonym dniem. W piątki i tak nikt nie pracuje.

Miłego weekendu, kochani!

lokal wyborczy UK napis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s