Świnka skarbonka

Dziś odrobina inspiracji na wypadek gdyby Państwo stanęło kiedyś przed uciążliwym dylematem pod tytulem co zrobić z poważną nadwyżką kasy w życiu. Każdemu się może zdażyć, więc lepiej być przygotowanym.

Inspiracją natchną nas wcześniejsze pokolenia – bo i one musiały się borykać z tym niewygodnym problemem. Kochani, wieki temu społeczeństwo poradziło sobie świetnie – więc i my damy radę!

Nasi przodkowie mieli dużo nie tylko monet, ale również wyobraźni i wykonywali z pieniążków różne praktyczne przedmioty. Na przykład robili sobie łyżeczki do herbaty. Te poniżej zostały zrobione z rupii indyjskich i to nie aż tak przeraźliwie dawno temu, bo w 20-tym wieku:

Jeśli nadal mamy mnóstwo niewykorzystanych monet, można jeszcze zrobić do kompletu siteczko… To poniżej jest srebrne i też wykonane w Indiach:

Albo możemy sobie zrobić coś jeszcze bardziej praktycznego, bo taki wielofunkcyjny przedmiot: miecz, który jest też dzwonkiem wietrznym odpędzajacym złe duchy. Kto by nie potrzebował? Do wykonania tego cudu najlepsze są chińskie i koreańskie monety:

Jeśli nie mamy zdolności manualnych, to też nie ma się co załamywać. Zawsze możemy trzymać pieniążki na przyszłe wydatki w takiej pięknej śwince-skarbonce z terrakoty (najlepiej jak pochodzi z wyspy Jawa w Indonezji). Świnka i knur były przed wiekami symbolem siły i obfitości, dlatego kojarzone są z oszczędzaniem.

 

*Te wszystkie fajne pomysly – i dużo innych rozwiązań – można obejrzeć na wystawie Money The Value of the Past w Ashmolean Museum w Oxfordzie. Jest to wystawa stała, więc inspiracja całoroczna gwarantowana.

Miłej reszty wieczoru, kochani!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s